dziś z kwiatami do Alfreda i Euzebiusza  Wtorek 14 08 2018

Wpisz nazwę firmy, usługi, zabiegu, lekarza:

Wyszukiwanie zaawansowane (miasto/ulica)

miejsce na twoją reklamę
pole na reklamy 110px na 110px

SWISSFON LUBLIN

Logo nazwa firmy

Mapka dojazdowa:

LublinPowiększ mapkę

 • Godziny otwarcia:
 • Poniedziałek
  0800-1600
 • Wtorek
  0800-1600
 • Środa
  0800-1600
 • Czwartek
  0800-1600
 • Piątek
  0800-1600
 • Sobota
  nieczynne
 • Niedziela
  nieczynne

Opis działalności

SWISSFON
Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, której celem jest świadczenie najwyższej jakości usług w obszarze protetyki słuchu w miłej atmosferze. Nasz zespół tworzą doświadczeni protetycy, wykonujący profesjonalne badania u dzieci i dorosłych. Skutecznie przeprowadzimy każdego pacjenta przez proces doboru właściwego aparatu słuchowego oraz pomożemy w procedurze związanej z dofinansowaniem z NFZ i PFRON.

PROBLEMY ZE SŁUCHEM

Według statystyk, problemy ze słuchem dotyczą dużej grupy ludzi, częstotliwość ich występowania zwiększa się wraz z wiekiem. W grupie osób powyżej 75 roku życia, odsetek osób niedosłyszących wynosi około 35%, między 65 a 74 rokiem życia - 23%, w przedziale od 45 do 64 lat - 14%, od 19 do 44 roku życia - 4,5-5%, wśród dzieci i nastolatków do 18 roku życia - 5%, a wśród niemowląt - 2-3%. Jeżeli masz problemy:
- z usłyszeniem i ze zrozumieniem wysokich dźwięków - głosów kobiecych, dziecięcych, śpiewu ptaków
- już nie słyszysz tykania swojego zegarka i/lub kapania wody
- nie rozumiesz głosów z daleka, np. na koncercie, w teatrze lub w kościele
- masz problem z usłyszeniem dźwięków z telewizora oraz radia
- z usłyszeniem dzwonka telefonu
- ze zrozumieniem mowy albo gdy przeszkadza Ci szum otoczenia, np. podczas zgromadzeń lub w korku ulicznym
- musisz się wysilać, żeby zrozumieć swojego rozmówcę, dlatego rozmowy stały się dla Ciebie męczące
- unikasz zebrań i podobnych sytuacji, ponieważ czujesz, że nie rozumiesz innych
- twoja rodzina i przyjaciele wspominają, że możesz mieć problemy ze słuchem
jeśli doświadczasz jednego lub więcej z przedstawionych powyżej symptomów, prawdopodobnie masz ubytek słuchu - w takiej sytuacji niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

WYKONUJEMY BADANIA SŁUCHU

Oferujemy profesjonalne badania słuchu:
- audiometria tonalna
- audiometria impedancyjna (odruchy mięśnia strzemiączkowego i błony bębenkowej)
- audiometria słowna
- badanie parametrów szumu
- próby nadprogowe: SISI
Wszystkie badania są wykonywane za pomocą najnowocześniejszego sprzętu klinicznego.

DOBIERAMY APARAT SŁUCHOWY
Właściwe dobranie aparatu słuchowego, dopasowanego do ubytku słuchu oraz indywidualnych oczekiwań pacjenta, jest bardzo ważne dla odczuwania maksymalnych korzyści z protezowania słuchu. Procedura ta zajmuje około trzech wizyt i obejmuje: badanie słuchu, wywiad audiologiczny, wykonanie odcisku małżowiny usznej bądź kanału słuchowego - w zależności od wybranego urządzenia - oraz odpowiednie zaprogramowanie aparatu.

OFERUJEMY APARATY SŁUCHOWE - URZĄDZENIA
Compact Power - klasyczny aparat zauszny (BTE) składający się z części głównej, noszonej za uchem, części dousznej oraz łączącego je dźwiękowodu. Wielkość aparatu związana jest z jego mocą.
Nano - model należący do serii BTE (behind-the-ear), charakteryzuje go bardziej dyskretna, zminiaturyzowana obudowa i idący z nią w parze mniejszy rozmiar baterii.
Pico Rite - aparat RITE (zauszny ze słuchawką w kanale słuchowym) łączy w sobie zalety aparatu BTE i CIC, czego efektem jest najwyższej jakości dźwięk i doskonałe wzornictwo.
ITE/ITC - aparaty ITE/ITC należą do modeli najprostszych w "manualnej" obsłudze ponieważ wypełniają całą lub część powierzchni małżowinowej, aparaty te mogą być wyposażone w regulator głośności.
CIC - aparaty CIC (całkowicie wewnątrzkanałowe), to jedne z najmniejszych dostępnych aparatów słuchowych, które umieszcza się głęboko w kanale słuchowym Pacjenta, jakkolwiek są one najbardziej dyskretne.
IIC - aparat słuchowy IIC (invisible-in the-canal - "niewidoczny, całkowicie wewnątrzkanałowy") jest tak mały i tak głęboko osadzony w kanale słuchowym, że pozostaje zupełnie niezauważalny.

OFERUJEMY AKCESORIA

SoundGate - SoundGate 3 jest urządzeniem, które zapewnia m.in. bezprzewodowe połączenie aparatów słuchowych z takimi urządzeniami jak telefony, telewizor itp. SoundGate 3 umożliwia również bardzo dyskretne zdalne sterowanie aparatami słuchowymi.
Pilot RC-N - piloty umożliwiają bardzo dyskretną i wygodną zmianę ustawień aparatu słuchowego. Pilotem można posługiwać się trzymając go w torebce, kieszeni itp. Oprócz SoundGate 3/SoundGate App zdalne sterowanie aparatów Bernafon jest od teraz możliwe również za pomocą najnowszego pilota.
Mikrofon Sound Gate - Mikrofon SoundGate jest miniaturowym nadajnikiem, który może być noszony np. przez osobę, której słucha Użytkownik aparatów w niekorzystnych warunkach akustycznych (np. podczas wykładu na uczelni, w czasie zebrań, większych spotkań.
TV Adapter - Adapter TV 2 pozwoli Tobie na nowo czerpać radość z codziennego oglądania telewizji. To małe, przenośne urządzenie z łatwością podłączysz do każdego modelu telewizora. Dzięki technologii Bluetooth sygnał z TV przesyłany jest bezprzewodowo.
Phone Adapter - Adapter telefoniczny 2 służy do całkowicie bezprzewodowej łączności pomiędzy aparatami słuchowymi i telefonem stacjonarnym. Dzięki adapterowi telefonicznemu możliwa jest rozmowa hands-free ("bez użycia rąk") przez telefon stacjonarny.
Aplikacja SoundGate - SoundGate App zamienia smartfon iPhone lub Android™ w dyskretne centrum zarządzania aparatami słuchowymi oraz SoundGate. Dzięki SoundGate App zmiana głośności, programu lub źródła dźwięku stała się wygodna jak nigdy przedtem.

OFERUJEMY TECHNOLOGIE

ChannelFree - ChannelFree™ jest opracowanym przez Bernafon, unikalnym systemem przetwarzania mowy, precyzyjnie optymalizującym wzmocnienie aparatu aż 20 000 razy na sekundę. ChannelFree™ zapewnia wysoką precyzję wzmocnienia oraz kapitalną jakość i naturalność dźwięku. W odróżnieniu od powszechnie przyjętych rozwiązań, ChannelFree™ bezproblemowo analizuje i przetwarza głoski. Dźwięk przetwarzany jest jako całość, a wzmocnienie sygnału optymalizowane jest nawet 20.000 razy na sekundę. Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna, Acriva, Supremia, Saphira, Carista, Nevara, Inizia.
ARS Plus - Adaptacyjna Redukcja Sprzężeń Plus jest systemem odpowiedzialnym za skuteczną eliminację uporczywych sprzężeń zwrotnych (pisków), zanim zostaną one w ogóle usłyszane przez Użytkownika. Podstawową cechą tej funkcji jest niezwykła szybkość działania - system ten skutecznie usuwa sprzężenia akustyczne nawet w takich sytuacjach jak zakładanie kapelusza, przykładanie telefonu do ucha lub dokonywanie manualnych regulacji przy aparacie itp. Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna, Acriva, Supremia, Saphira, Carista, Nevara.
ARH Plus - Adaptacyjna Redukcja Hałasów Plus zarządza tłumieniem dźwięku monitorując w sposób ciągły tzw. stosunek sygnału do szumu. We względnie głośnym otoczeniu ARH Plus wprowadza maksymalne tłumienie hałasów tła akustycznego. Jeśli jednak w środowisku akustycznym zaczyna dominować mowa, system ten natychmiastowo zmniejsza tłumienie dźwięku tak, aby utrzymać rozumienie mowy na odpowiednim poziomie. Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna, Acriva, Supremia, Saphira, Carista, Nevara.
RHT - Redukcja Hałasu Transjentowego natychmiastowo tłumi nagłe, dyskomfortowo głośne dźwięki transjentowe (impulsowe) jak trzaskanie drzwi, dźwięk sztućców, tłukącego się szkła itp. Dla efektywnej redukcji dokuczliwości hałasów transjentowych szczególnie ważna jest ich detekcja oraz natychmiastowe selektywne Audio Efficiency™ - natychmiastowa reakcja tłumienie, tzn. nie obniżające ogólnej jakości dźwięku oraz zrozumiałości mowy. Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna, Supremia, Saphira, Nevara.
Speech Cue Priority - Speech Cue Priority™ proponuje dwa różne tryby przetwarzania dźwięku. Dla osób przejawiających względnie dobre rozumienie mowy oraz dla Klientów ze znacznymi trudnościami w odbiorze mowy. W pierwszym przypadku stosuje się Priorytet Fonemów, który zapewnia precyzyjne wzmocnienie nawet cichych głosek, dostarczając Użytkownikowi maksymalną ilość informacji. W drugim przypadku aktywowany jest Priorytet Obwiedni, który zachowuje oryginalny kształt obwiedni czasowej mowy, który jest bardzo ważny dla osób z głębszymi niedosłuchami. Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna, Supremia, Saphira, Nevara.
Frequency Composition - funkcją Frequency Composition™ jest przeniesienie informacji wysokoczęstotliwościowej ("niesłyszalnych dla Pacjenta") w niższe pasmo częstotliwościowe, dla którego słyszenie jest "względnie dobre". Frequency Composition™ nie zawęża całkowitego pasma sygnału, dzięki czemu zachowana jest naturalność odbieranego dźwięku. Dzięki Frequency Composition™ osoby z bardzo dużym niedosłuchem w zakresie wysokich tonów znów usłyszą takie subtelne dźwięki jak śpiew ptaków, wysokotonowe głoski itp. Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna, Acriva, Supremia, Saphira.
I-VC - to regulator i-VC głośności najnowszej generacji, sprawia, że aparaty słuchowe odpowiednio przetwarzają dźwięki mowy oraz dopasowują działanie do różnych środowisk dźwiękowych - aparat potrafi tutaj wyciszać hałas bez większego wpływu na głośność odbieranej mowy oraz zwiększać głośność mowy pozostawiając hałas na niższym poziomie wzmocnienia. Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna.
Komfort W Samolocie - program słuchowy "Komfort w samolocie" przeznaczony jest dla klientów podróżujących liniami lotniczymi. Jakkolwiek sama podróż samolotem jest bardzo wygodna, użytkownicy aparatów słuchowych często narzekają na niski komfort słuchowy w tych warunkach. Program ten zapewnia bardzo duży komfort słuchowy w kabinie samolotu, w której poziom hałasu może przekraczać 80 dB, czyli poziom dźwięku, który w przypadku dłuższych ekspozycji może powodować nie tylko dyskomfort, ale również rozdrażnienie lub/i negatywne reakcje fizjologiczne organizmu. Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna.
Muzyka Na Żywo i Kino - specjalistyczne programy słuchowe "Muzyka na Żywo" oraz "Kino" zapewniają optymalne wzmocnienie dźwięków o dużej dynamice oraz dużym poziomie (np. w warunkach koncertowych). Dzięki temu otrzymuje się krystalicznie czysty i przede wszystkim naturalny dźwięk muzyki, ścieżki dźwiękowej filmu itp.

RFEFUNDACJE - DOFINANSOWEANIE NFZ
Aparaty słuchowe na przewodnictwo powietrzne
Osoba dorosła czynnie pracująca (limit 1000 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 30 %) - 700 zł x 2 do dwóch aparatów słuchowych, raz na 5 lat - 50 zł x 2 (do dwóch wkładek indywidualnych)
Osoba dorosła emeryt, rencista (limit 1000 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 30 %) - 700 zł x 2 do dwóch aparatów słuchowych, raz na 5 lat - 50zł x 2 (do wkładki indywidualnej)
Osoba dorosła inwalida wojenny, wojskowy, osoba represjonowana (limit 1000 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 0 %) - 1000 zł x 2 do dwóch aparatów słuchowych, raz na 5 lat - 50 zł x 2 (do wkładki indywidualnej)
Dziecko i ucząca się młodzież do 26 roku życia (limit 2000 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 0 %) - 2000zł x 2 do dwóch aparatów słuchowych, raz na 3 lata - 60 zł x 2 (do dwóch wkładek indywidualnych)
Dziecko i ucząca się młodzież do 26 roku życia (limit 5500 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 50 %) - 2750 zł do systemu wspomagającego słyszenie system FM raz na 5 lat
Aparaty słuchowe na przewodnictwo kostne
Osoba dorosła - czynnie pracująca (limit 1800 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 30%) - 1260 zł x 2 do dwóch aparatów słuchowych, raz na 5 lat
Osoba dorosła - emeryt, rencista (limit 1800 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 30%) - 1260 zł x 2 do dwóch aparatów słuchowych, raz na 5 lat
Osoba dorosła - inwalida wojenny, wojskowy, osoba represjonowana (limit 1500 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 0 %) - 1800 zł x 2 do dwóch aparatów słuchowych, raz na 5 lat
Dziecko i ucząca się młodzież do 26 roku życia (limit 1800 zł i udział własny pacjenta w cenie zakupu 0 %) - 1800 zł x 2 do dwóch aparatów słuchowych, raz na 3 lata

Legenda

Hurt, Detal, Produkcja, Usługi, Eksport, Import, InstytuCje, Naprawa, Wypożyczanie

HDPUEICNSW - akustyk słuchu 
HDPUEICNSW - aparaty słuchowe 
HDPUEICNSW - aparaty słuchowe analogowe 
HDPUEICNSW - aparaty słuchowe cyfrowe 
HDPUEICNSW - aparaty słuchowe NFZ 
HDPUEICNSW - aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe 
HDPUEICNSW - aparaty słuchowe zauszne 
HDPUEICNSW - aparaty słuchowe-akcesoria 
HDPUEICNSW - audiologia dorosłych -analiza słuchu 
HDPUEICNSW - audiologia dziecięca - analiza słuchu 
HDPUEICNSW - badania słuchu 
HDPUEICNSW - badania słuchu audiometryczne 
HDPUEICNSW - baterie do aparatów słuchowych 
HDPUEICNSW - głuchota 
HDPUEICNSW - mowa 
HDPUEICNSW - niedosłuch 
HDPUEICNSW - protetyk słuchu 
HDPUEICNSW - systemy wspomagające słyszenie 
HDPUEICNSW - słuch 
HDPUEICNSW - słuch - szum w uchu 
HDPUEICNSW - słuch - wada 
HDPUEICNSW - wada słuchu 
HDPUEICNSW - wizyty domowe Dodatkowe informacje