dziś z kwiatami do Adelajdy i Aleksandra  Czwartek 12 grudnia 2019

Wpisz nazwę firmy, usługi, zabiegu, lekarza:

Wyszukiwanie zaawansowane (miasto/ulica)

miejsce na twoją reklamę
pole na reklamy 110px na 110px

REHA CENTRUM REHABILITACJI I MASAŻU

Logo nazwa firmy
 • Godziny otwarcia:
 • Poniedziałek
  0900-1900
 • Wtorek
  0900-1900
 • Środa
  0900-1900
 • Czwartek
  0900-1900
 • Piątek
  0900-1900
 • Sobota
  0900-1400
 • Niedziela
  nieczynne

Zdjęcia / Ilustracje


Zdjęcia:

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3
Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

Opis działalności

REHA - Centrum Rehabilitacji i Masażu - to ośrodek w którym Pacjent i jego cele są dla naszej placówki priorytetem. Każdy z naszych pracowników jest wykwalifikowanym i dyplomowanym fizjoterapeutą. Działamy na podstawie EBM (ang. Evidence Based Medicine), gdzie nasza terapia oparta jest na dowodach naukowych. Choć nasi pracownicy różnią się stażem pracy i metodami jakimi usprawniamy naszych pacjentów, to każdy terapeuta w tym zespole dobrany jest tak, aby pacjent otrzymał pomoc najwyższej jakości. Naszym priorytetem jest trafna diagnoza, zaprogramowanie optymalnej i skutecznej rehabilitacji oraz jej rzetelna realizacja. Nasz ośrodek to miejsce, w którym od momentu pierwszego badania, aż do końca terapii - jesteśmy w stanie kompleksowo pomóc kazdemu z naszych pacjentów.

NASZA OFERTA :

ZABIEGI REHABILITACYJNE
Terapia indywidualna
Terapia indywidualna z fizjoterapeutą - to kompleksowe działanie diagnostyczno-lecznicze, polegające na indywidualnym doborze i zastosowaniu różnorodnych metod fizjoterapeutycznych. Podczas pierwszej wizyty terapeuta bada i ocenia aktualny stan pacjenta, następnie ustala i wdraża ustalony program usprawniania.
Terapia manualna / mobilizacje
To metoda manualnej mobilizacji stawów, w których występuje odwracalne ograniczenie ruchomości. Za główne cele działań terapeutycznych metoda ta przyjmuje przywrócenie prawidłowej mechaniki stawów i przeciwdziałanie zaburzeniom układu kostno-stawowego.
Trening funkcjonalny
Trening funkcjonalny to nowoczesne podejście do treningu, którego podstawowymi zasadami są wielostawowość oraz funkcjonalność ćwiczeń, czyli ich użyteczność, imitowanie ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. To, co odróżnia trening funkcjonalny od innych treningów, to wykonywanie niczym nieskrępowanych, nieograniczonych i wielopłaszczyznowych ruchów, które aktywizują do pracy nie tylko ciało, ale także umysł.
Kinesiotaping
Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne, kinezjotaping) to metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami. Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami - właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.
Fala uderzeniowa
Terapia falą uderzeniową, to nowoczesna terapia wykorzystująca wysokoenergetyczną falę mechaniczną, a prędkość jej rozchodzenia jest większa od prędkości rozchodzenia się fali akustycznej. Energia ta przekazywana jest do organizmu poprzez aplikator przyłożony do skóry. Dzięki zogniskowaniu impulsów możliwe jest dokładne działanie w miejscu występowania bólu oraz tkanek zmienionych chorobowo.
Laser wysokoenerghetyczny
Terapia laserem wysokoenergetycznym jest nieinwazyjną, szybką i wysoce skuteczną metodą leczenia wielu dolegliwości. Miejscowa stymulacja tkanek powoduje ich regenerację na poziomie komórkowym, co prowadzi do przyspieszenia gojenia, zwiększenia metabolizmu oraz długotrwałą redukcję bólu.
Szyna CPM
Szyny CPM do biernych ćwiczeń kończyn górnych oraz dolnych, stosowane są w rehabilitacji i pozwalają szybciej odzyskać sprawność kończyn po operacji lub zabiegu artroskopowym. Szyna CPM do ciągłego ruchu biernego, symuluje naturalny ruch kończyny przywracając funkcje ruchowe.

MASAŻ :
Masaż leczniczy
Masażem nazywamy czynności, poprzez które masażysta działa mechanicznie na skórę, tkanki podskórne, mięśnie, ścięgna, więzadła, powięź, torebki i więzadła stawowe, układ nerwowy (głównie receptory nerwowe), naczynia krwionośne i limfatyczne, a także na zasadzie zmian odruchowych, na układ krążenia, oddechowy, wewnątrzwydzielniczy i inne narządy wewnętrzne.
Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny to idealne rozwiązanie dla osób, którym na co dzień brakuje oddechu i możliwości odpoczynku. Sam zabieg wykonywany jest w delikatny, powolny sposób, sprzyjający rozluźnieniu. Nieraz zdarza się, że uczestnicy zabiegu odprężają się tak głęboko, że zapadają w krótką drzemkę. Po zabiegu czują się doskonale, są świeżsi, zrelaksowani, głęboko wypoczęci.
Masaż bańką chińską
Bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy innych dolegliwości mięśniowych. Bańka chińska ma wiele wspólnego z bańkami akupunkturowymi (leczniczymi), które stosuje się w medycynie ludowej w przypadku leczenia wielu dolegliwości.
Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu. Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie.
Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny to masaż ciała pobudzający krążenie krwi i limfy. Drenaż możesz wykonać, gdy chcesz ujędrnić skórę, pozbyć się cellulitu, zlikwidować obrzęki, złagodzić ból zatok. Polega on na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzoną limfę, a tym samym zlikwidować obrzęk i poprawić krążenie chłonki.
Masaż kobiet w ciąży
Wbrew powszechnej opinii, kobiety w ciąży mogą a nawet powinny korzystać z masażu. Masaż nie tylko relaksuje i poprawia samopoczucie, ale również znakomicie łagodzi napięcia i dolegliwości bólowe. Miejsca szczególnie narażone na nadmierne obciążenie to barki, kark, szyja i grzbiet (szczególnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym). W tych okolicach stosuje się techniki masażu rozluźniające mięśnie i wzmacniające stawy i więzadła.

ZAKRES NASZYCH USŁUG:
Łokieć
Łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zwyrodnienia stawu łokciowego, urazy stawu łokciowego, nuropatie nerwu promieniowego/łokciowego.
Kręgosłup i miednica
Zespoły bólowe szyi i karku, niestabilność odcinka szyjnego kręgosłupa, whiplash - uraz typu smagnięcie biczem, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, urazy/złamania, zablokowane żebro, dyskopatie, rwa kulszowa, ZZSK, bóle okolicy stawu krzyżowo-biodrowego, bóle krzyża.
Kolano
Zwyrodnienie stawu kolanowego, chonodromalacja rzepki, boczne przyparcie rzepki, niestabilność stawu kolanowego, uszkodzenia ACL/PCL, uszkodzenia więzadeł pobocznych, uszkodzenia łąkotek, kolano skoczka, urazy i złamania w obrębie stawu kolanowego, endoprotezoplastyka stawu kolanowego, dysfunkcje stawu rzepkowo-udowego.
Neurologia
Udar mózgu, stwardnienie rozsiane, stwardnienie boczne zanikowe, polineurotpatie, dystrofie mięśniowe, urazy czaszkowe-mózgowe, rwa kulszowa.
Bark i obręcz barkowa
Zamrożony bark, zespół cieśni podbarkowej, uszkodzenie splotu barkowego, zespól bolesnego barku, uszkodzenie stożka rotatorów, uszkodzenie obrąbka stawowego, niestabilny bark, uszkodzenie stawu barkowo-obojczykowego, złamanie obojczyka, zerwanie/naderwanie mięśni/ścięgien.
Nadgarstek i ręka
Zespół cieśni nadgarstka, zespół ciasnoty kanału Guyona, niestabilność nadgarstka, urazy nadgarstka, złamania przedramienia, zespół Dupuytrena, zespół de Quervaina.
Biodro
Zwyrodnienia stawu biodrowego, endoprotezoplastyka stawu biodrowego, urazy stawu biodrowego, zespół mięśnia gruszkowatego, zespół trzaskającego biodra.
Stopa
Skręcenie stawu skokowego, niestabilność stawu skokowego, neuropatia nerwu piszczelowego, zapalenie/zerwanie ścięgna Achillesa, bóle śródstopia.
Pediatria
Mózgowe porażenie dziecięce, wady postawy, choroby genetyczne, wady wrodzone, dystrofie mięśniowe, dysfunkcje narządu ruchu, zaburzenia wieku rozwojowego.

Legenda

Hurt, Detal, Produkcja, Usługi, Eksport, Import, InstytuCje, Naprawa, Wypożyczanie

HDPUEICNSW - fala uderzeniowa 
HDPUEICNSW - fala uderzeniowa - leczenie bólu 
HDPUEICNSW - fala uderzeniowa Lublin 
HDPUEICNSW - fala uderzeniowa SWT 
HDPUEICNSW - kinesiotaping - taping 
HDPUEICNSW - laser wysokoenergetyczny 
HDPUEICNSW - masaż bańką chińską 
HDPUEICNSW - masaż całościowy 
HDPUEICNSW - masaż częściowy 
HDPUEICNSW - masaż gorącymi kamieniami 
HDPUEICNSW - masaż kręgosłupa 
HDPUEICNSW - masaż leczniczy 
HDPUEICNSW - masaż limfatyczny 
HDPUEICNSW - masaż rehabilitacyjny 
HDPUEICNSW - masaż relaksacyjny 
HDPUEICNSW - masaż w domu pacjenta 
HDPUEICNSW - masaż z dojazdem 
HDPUEICNSW - masaże lecznicze w domu chorego 
HDPUEICNSW - masaże Lublin 
HDPUEICNSW - mobilizacja 
HDPUEICNSW - mobilizacje stawów i kręgosłupa 
HDPUEICNSW - rehabilitacja 
HDPUEICNSW - rehabilitacja kobiet w ciąży i po porodzie 
HDPUEICNSW - rehabilitacja kręgosłupa 
HDPUEICNSW - rehabilitacja neurologiczna 
HDPUEICNSW - rehabilitacja ortopedyczna 
HDPUEICNSW - rehabilitacja ruchowa 
HDPUEICNSW - rehabilitacja w domu chorego 
HDPUEICNSW - Szyna CPM 
HDPUEICNSW - terapia falą uderzeniową 
HDPUEICNSW - terapia manualna 
HDPUEICNSW - wizyty domowe Dodatkowe informacje