dziś z kwiatami do Leona i Łukasza  Poniedziałek 22 kwietnia 2019

Wpisz nazwę firmy, usługi, zabiegu, lekarza:

Wyszukiwanie zaawansowane (miasto/ulica)

miejsce na twoją reklamę
pole na reklamy 110px na 110px

Wiadomości

Bezpłatna mammografia w Lublinie. Badania pod Tesco

Poniedziałek 16 Stycznia 2012

Od dziś panie w wieku od 50 do 69 lat mogą korzystać z darmowych badań piersi. Mammobus czeka na pacjentki przy hipermarkecie Tesco przy ul. Orkana 4.
Bezpłatne badania będą wykonywane od 16 do 27 stycznia w dni powszednie (od godziny 9 do 17, natomiast w piątki od 8 do 15). Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej pojawia się wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Tymczasem mammografia to bezpieczna i najbardziej skuteczna metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi.
Na badania trzeba się zarejestrować telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel. 801-080-007 lub (58) 666-2-444 albo na stronie internetowej www.fado.pl. Przychodząc na mammografię, panie powinny mieć ze sobą dowód osobisty.
Darmowe badania są realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i finansowane przez NFZ. Wykonuje je firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Podczas badania panie będą mogły wziąć udział w konkursie "Zyskaj spokój z FADO”. Wśród uczestniczek zostaną rozlosowane nagrody główne w postaci trzech karnetów na tygodniowy wyjazd do Sanatorium w Nałęczowie, a także zestawy kosmetyków Ziaja, kosze słodyczy firmy Bałtyk oraz kupony na bezpłatne badania mammograficzne dla pań, których nie obejmuje Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Właśnie te kobiety, czyli panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, ale nie młodsze niż 35-letnie, mogą również zbadać się w mammobusie, ale już odpłatnie. Takie badanie kosztuje 80 zł. Żeby z niego skorzystać, trzeba okazać zaświadczenie od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.

KATEGORIE:

MEDYCYNA
Profilaktyka medyczna