dziś z kwiatami do Fabiana i Sebastiana  Czwartek 20 stycznia 2022

Wpisz nazwę firmy, usługi, zabiegu, lekarza:

Wyszukiwanie zaawansowane (miasto/ulica)

miejsce na twoją reklamę
pole na reklamy 110px na 110px

Wiadomości

Powstrzymaj rotawirusy!

Wtorek 24 Stycznia 2012

Jak każda choroba wirusowa, zakażenie rotawirusowe może mieć nieprzewidywalny przebieg i nie wiadomo, które dziecko przejdzie je łagodnie, a które ciężko. Choroba może mieć charakter od bezobjawowego, poprzez lekki i umiarkowany, po ciężki; od kilku wolnych stolców do ostrej biegunki i strzelających wodnistych stolców oddawanych do 20 razy na dzień. Chociaż infekcję rotawirusową przechodzi niemal każde dziecko (95%) do 5 roku życia3, to objawowe zakażenie rozwija dziecko na 7.

Zakażenie rotawirusowe o ciężkim przebiegu to choroba niezwykle stresująca dla rodziców chorego dziecka. Angażuje rodziców w dzień i w nocy, wymaga stałej opieki nad dzieckiem i czuwania przy nim przez kilka dni na wypadek kolejnych wymiotów czy wodnistego wypróżnienia
ie bagatelizuj objawów i skonsultuj się z lekarzem!
To on zdiagnozuje chorobę i wykluczy inną przyczynę wystąpienia objawów.

Jeśli biegunka i wymioty są bardzo nasilone, mogą prowadzić do gwałtownego i ciężkiego odwodnienia oraz istotnych niedoborów pierwiastków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. W takim przypadku konieczne jest natychmiastowe umieszczenie dziecka w szpitalu i nawadnianie dożylne. Pobyt w szpitalu może trwać kilka dni.

Zwróć uwagę na objawy odwodnienia i jeśli podejrzewasz je u swojego dziecka, nie wahaj się skontaktować z lekarzem lub jechać na pogotowie.

KATEGORIE:

MEDYCYNA
Profilaktyka medyczna