dziś z kwiatami do Henryka i Mariusza  Środa 19 stycznia 2022

Wpisz nazwę firmy, usługi, zabiegu, lekarza:

Wyszukiwanie zaawansowane (miasto/ulica)

miejsce na twoją reklamę
pole na reklamy 110px na 110px

Wiadomości

Czym jest laserowe usuwanie zmian?

Środa 29 Lutego 2012

Od 10 lat znamiona można usuwać za pomocą lasera CO2. Można go stosować zarówno w przypadku łagodnych, jak i nowotworowych zmian na skórze. Czy laserowe usuwanie zmian jest bolesne? Jak dbać o skórę po zabiegu?
Nie wszystkie znamiona pigmentowe należy usuwać. Jeśli jednak zauważymy niepokojące oznaki (pieprzyk zaczynie się powiększać lub zmieni się jego barwa i kształt), warto jak najszybciej zareagować. Nowoczesne techniki laserowego usuwania znamion zapewniają pełne bezpieczeństwo oraz skuteczność.
Niepokojące zmiany

Najczęściej występujące rodzaje pieprzyków to włókniaki, znamiona płytkie – naskórkowe, pigmentowe oraz brodawki. Niektóre z nich są całkiem nieszkodliwe, inne mogą stanowić prawdziwe zagrożenie dla zdrowia. Ich rozpoznanie nie jest łatwe, dlatego najlepiej, kiedy zauważymy zmianę ich wyglądu, koloru lub kształtu, zgłosić się do lekarza specjalisty, który zbada je i oceni. Jeżeli zmiana okaże się niebezpieczna, należy ją bezzwłocznie usunąć, a następnie poddać badaniom histopatologicznym.
Laserowe usuwanie znamion

W przeszłości znamiona usuwano za pomocą skalpela lub wypalając je kauterem. Szczególnie drugi sposób był bardzo niekorzystny dla skóry, ponieważ powodował duże uszkodzenie tkanek sąsiadujących, a te z kolei długo się goiły. Obecnie, już od 10 lat, zabiegi wykonuje się nowoczesną metodą przy użyciu lasera CO2. To w pełni skuteczne narzędzie, którego działanie nie jest zależne od koloru tkanki i jej unaczynienia. Światło lasera zostaje silnie pochłonięte przez wodę, a dzięki temu, że każda tkanka zawiera dużą ilość tego płynu, efekt działania narzędzia jest płytki.

"Laser stosuje się zarówno do zmian łagodnych, jak i nowotworowych. Technika polega na wycięciu lub odparowaniu tkanek. Dobranie odpowiednich parametrów zapewni trwałe usunięcie tkanki w całkowicie bezpieczny sposób. Dzięki zastosowaniu skanera laserowego umożliwiającego szybkie i kontrolowane odparowywanie tkanki uzyskuje się jednorodny efekt nawet na dużym obszarze, a więc ryzyko powstania blizny jest niewielkie".

KATEGORIE:

MEDYCYNA
Profilaktyka medyczna