dziś z kwiatami do Andrzeja i Konstantego  Wtorek 30 listopada 2021

Wpisz nazwę firmy, usługi, zabiegu, lekarza:

Wyszukiwanie zaawansowane (miasto/ulica)

miejsce na twoją reklamę
pole na reklamy 110px na 110px

Wiadomości

Zapraszamy na BEZPŁATNĄ kolonoskopię w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego

03.02.2017

Kolonoskopia - bezpłatne badanie w Luxmed Lublin
Na czym polega kolonoskopia?
Jest to badanie endoskopowe wykonywane za pomocą miękkiej, giętkiej rurki (kolonoskopu) wprowadzonej przez odbyt do oczyszczonego jelita grubego i przesuwanej w kierunku jelita cienkiego. Urządzenie wyposażone jest w kamerę przesyłającą obraz wnętrza jelita na monitor.
Kolonoskopia jest badaniem nie tylko nowoczesnym, ale i bezpiecznym. Trwa zwykle 15 do 30 min. Dla większości pacjentów badanie jest bezbolesne, jednak towarzyszyć mu mogą objawy dyskomfortu np. wzdęcia, uczucie parcia czy ucisku. U większości pacjentów wynik badania jest prawidłowy. Wykryte podczas kolonoskopii niewielkie polipy ( do 1 cm średnicy) zostają w trakcie badania usunięte i przekazane do oceny histopatologicznej. Większe polipy wymagają wycięcia w warunkach szpitalnych podczas osobnej, krótkiej hospitalizacji.

Jak przygotować się do kolonoskopii?

Badanie wymaga dokładnego oczyszczenia jelita grubego z zalegających w nim resztek pokarmowych. W tym celu, na kilka dni przed planowanym terminem badania, należy odebrać z placówki CM Luxmed w Lublinie przy ul. Koncertowej 4D, specjalny preparat oczyszczający i zastosować go wg załączonej instrukcji. Ze względów praktycznych w dniu poprzedzającym badanie dobrze jest pozostać w domu. Wszelkie wątpliwości dotyczące np. równoległego przyjmowania stałych leków, pacjenci mogą omówić dzwoniąc pod wskazany na zaproszeniu nr telefonu do naszej Pracowni Gastroenterologicznej..

KATEGORIE:

MEDYCYNA
Profilaktyka medyczna